Czterokołowe pojemniki na śmieci 1100 L należą do najpopularniejszych kontenerów wielkogabarytowych. Ich wytrzymałość i praktyczność potwierdzają nie tylko międzynarodowe certyfikaty, ale i codzienne doświadczenie wielu firm i instytucji. W naszej ofercie znajdziesz różne modele koszy na śmieci 1100-litrowych, a każdy z nich odpowiada na trochę inne potrzeby (różnią się konstrukcją, funkcjonalnościami, tworzywem). Przed ostatecznym wyborem poznaj dokładniej wszystkie możliwości tych praktycznych kontenerów.

Pojemniki na śmieci 1100 L – zastosowanie

Pojemniki posiadają ciche koła i praktyczne uchwyty oraz wykonane są z wysokiej klasy, atestowanego tworzywa (plastiku lub metalu). Dostosowane są do wszystkich opcji segregacji. Kontenery 1100L występują z pokrywami klasycznymi lub klapami ze specjalnymi otworami albo typu split-lid. Mogą opcjonalnie posiadać hamulce. Właśnie taka funkcjonalność i bezpieczeństwo codziennego użytkowania sprawiają, że pojemniki na śmieci 1100 L są tak częstym wyborem:

 • firm (też budowlanych i produkcyjnych), fabryk, magazynów, sklepów (dla miejsc o zróżnicowanej aktywności dostępne są pojemniki 1100 L we wszystkich 5 kolorach segregacji),
 • wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych, placówek kulturalnych, edukacyjnych, urzędów gmin oraz miast („pokrywa w pokrywie” ułatwia samodzielną obsługę pojemnika wszystkim osobom słabszym lub z niepełnosprawnością),
 • placówek zdrowotnych (często potrzebują sprawdzonych pojemników na odpady niebezpieczne, jak np. czerwony kosz 1100 L ESE),
 • PSZOK-ów i MOP-ów (na życzenie możemy oznaczyć kosz 1100 L zgodnie z jego przeznaczeniem, np. na akumulatory, zużyte baterie, elektrośmieci, przeterminowane leki, czy konkretną frakcję segregacji).

Plastikowy pojemnik na odpady 1100 L ESE – top wybór

Wszechstronne kontenery 1100-litrowe od renomowanej firmy ESE (np. pojemnik na odpady 1100 L czarny ESE) wyróżniają się na rynku pod kilkoma względami.

1) Doskonała technologia wykonania kosza na śmieci 1100 L plastikowego

Pojemniki ESE wyprodukowano metodą wtryskową z wyjątkowo trwałego tworzywa PE-HD. Dzięki temu kosze 1100 L są odporne na szkodliwe działanie zmiennych warunków atmosferycznych, a więc również na oddziaływanie promienie UV czy duże różnice temperatur. Zewnętrzny, całoroczny pojemnik na odpady 1100 L będzie służył przez długie lata.

Materiał pojemników ESE wykazuje także wysoką odporność na niszczące działanie substancji chemicznych – nie wchodzi z nimi w reakcje, nie odkształca się. W kontenerach można bezpiecznie składować problematyczne odpady zawierające resztki agresywnych preparatów.

2) Nośność plastikowych pojemników 1100 L  

Pojemniki ESE to potwierdzenie niemieckiej solidności. Kontenery posiadają największą nośność spośród wszystkich podobnych plastikowych pojemników na rynku. Korpus pojemnika na śmieci 1100 L ESE wsparto w newralgicznych punktach najbardziej narażonych na obciążenia (m.in. boczne trzpienie wzmocniono metalowymi rurkami).

Chociaż rzeczywista waga kosza na śmieci 1100 L od ESE to 50kg, waga nominalna po załadowaniu może sięgnąć nawet 510 kg! To rekord na europejskim rynku 1100-litrowych plastikowych kontenerów.

Wszystkie pojemniki na odpady 1100 L ESE przeszły zaawansowane komputerowe testy podczas produkcji. Ich trwałość jest więc stale kontrolowana.

3) Solidność i bezpieczeństwo koszy 1100 L potwierdzone certyfikatami

Pojemniki na odpady 1100 L ESE spełniają wyśrubowane, międzynarodowe standardy:

 • zgodne są z normą UE PN-EN 840,
 • pojemniki ESE posiadają znak najwyższej światowej jakości RAL-GZ951/1,
 • kontenery 1100 L ESE otrzymały atest, który potwierdza, że codzienna eksploatacja pojemników jest bezpieczna dla słuchu (dzięki wygodnemu, cichemu systemowi gumowych kółek),
 • mają znak CE – wskazuje on, że produkt został przebadany przez producenta i spełnia unijne wymogi dotyczące zdrowia i ochrony środowiska.

4) Plastikowy pojemnik na śmieci 1100 L – praktyczne przystosowanie do rozładunku

Kosze 1100 L ESE przystosowane są do obu rozładunków – metodą grzebieniową oraz do rozładunku typu DIN. To oznacza, że pojemniki bez kłopotu obsłużą wszystkie śmieciarki pracujące w Polsce.

Dowiedz się więcej o naszych produktach

Porozmawiaj z naszym ekspertem – otrzymasz profesjonalną poradę i ofertę dopasowaną do potrzeb Twojej firmy.


5) Estetyka i proekologiczność plastikowego pojemnika na odpady 1100 L

Kontenery zewnętrzne nie zawsze mogą stać schowane w altance. Pojemniki na śmieci 1100 L od ESE prezentują się jednak estetycznie, a polietylen o wysokiej gęstości zapewnia intensywność kolorów. Dostępne są wszystkie barwy segregacji: zielony, niebieski, żółty, brązowy, grafitowy, a nawet czerwony.

 • Grafitowy pojemnik: na odpady zmieszane
 • Żółty pojemnik: na odpady plastikowe i metalowe
 • Niebieski pojemnik: na odpady papierowe
 • Zielony pojemnik: na odpady szklane
 • Brązowy pojemnik: na odpady biodegradowalne
 • Czerwony pojemnik: na odpady niebezpieczne lub medyczne

6) Ogólna łatwość obsługi plastikowego kontenera 1100 L

Korzystanie z kontenerów 1100-litrowych od ESE jest wygodne zarówno dla użytkowników, jak i pracowników firm porządkowych:

 • przednie koła posiadają hamulce,
 • na bocznych ścianach są cztery ergonomiczne rączki,
 • gładki materiał łatwo się czyści,
 • na dnie pojemnika na odpady zamontowano otwór drenażowy.


Pojemnik ESE 1100 litrów – poznaj niestandardowe rozwiązania

Wszystkie pojemniki na śmieci 1100 L z naszej oferty są funkcjonalne, ale diabeł tkwi w szczegółach. W zależności od konkretnych potrzeb Twojej instytucji możesz wybrać kontener na odpady z pewnymi dodatkowymi, praktycznymi udogodnieniami.

Pojemnik na odpady 1100 L Split Lid („pokrywa w pokrywie”)

W innowacyjnych modelach takich jak pojemnik na odpady 1100 L ESE Split Lid z „klapą w klapie”  udoskonalono element, który najczęściej ulega usterkom w standardowych dużych kontenerach. Okrągłą pokrywę zastępuje płaska, wykorzystująca system „klapa w klapie” – czyli w dużej pokrywie mamy mniejszą i lżejszą (tylko 1,3 kg). Żeby wyrzucić odpady wystarczy podnieść tylko małą klapę.

Jakie są zalety rozwiązania split lid?

 • Ułatwia ono obsługę kontenera osobom słabszym, starszym czy z niepełnosprawnością (poręczną, lekką pokrywę można otworzyć z każdej strony).
 • Cały pojemnik na śmieci 1100 L zajmuje mniej miejsca – nie musimy otwierać dużej klapy, więc kontener świetnie sprawdzi się w altanach śmietnikowych i niskich pomieszczeniach.
 • Elastyczna pokrywa ma dużo większy zakres ruchu, więc w trakcie rozładunku nie będzie kolidować z mechanizmem kompresyjnym śmieciarek, nawet jeśli natrafi na inne odpady.

Kosz na śmieci 1100 L Split Lid od ESE doceniany jest również za dyskretny, przyjazny design. Klapa dostępna jest w pięciu kolorach, więc możemy wybrać korzystną cenowo konfigurację: szary pojemnik (najtańsza wersja kolorystyczna) i tylko klapa w kolorze segregacji. Płacimy więc jedynie za pojemnik z dodatkiem koloru. Taki układ barw sprawi też, że kontenery do segregacji śmieci nie będą tak rzucały się w oczy jak klasyczne.

Kontenery 1100 L do segregacji ze specjalnymi otworami wrzutowymi

Higieniczną, wygodną propozycją są modele ze specjalnymi otworami w klapie. Pojemnik do segregacji plastiku 1100 L ESE to kontener na plastik 1100l, który posiada dwie rozety w pokrywie, ułatwiające wyrzucanie butelek lub małych worków bez konieczności dźwigania całej klapy. 

Niebieski pojemnik do segregacji papieru 1100 L ESE ma z kolei w klapie wyprofilowany otwór z daszkiem. Kontener na papier 1100l wymusza na użytkownikach poprawne zgniatanie makulatury.

Tego typu kontenery 1100 L polecamy wszystkim placówkom, którym zależy na zapewnieniu komfortowej segregacji odpadów.

Kontener 1100 L z pokrywą półokrągłą

Pojemnik na śmieci 1100 l Weber z półokrągłą pokrywą to propozycja do pomieszczeń o niskim suficie lub do przestrzeni o dużym natężeniu ruchu (zaplecza lokali gastronomicznych czy galerii handlowych, wspólnoty mieszkaniowe, firmy). Półokrągłej pokrywy nie trzeba podnosić – klapę lekko i płynnie się przesuwa. A jeśli musimy uchylić całą pokrywę, to – dzięki mechanizmowi powolnego opadania – nie jesteśmy narażeni na nieprzyjemny huk przy zamykaniu.

Metalowe pojemniki na śmieci 1100 L

Zakłady przemysłowe stawiają na kontenery na śmieci metalowe (np. odporny, nierdzewny pojemnik metalowy na odpady 1100 L):

 • mają dużo większą nośność od 600 kg do 1,5 tony niż pojemniki plastikowe (można ją jeszcze zwiększyć dzięki specjalnym wzmocnionym kołom),
 • są niepalne,
 • mogą pełnić rolę osobnego metalowego pojemnika na popiół (posiada zakręcany otwór spustowy).

Kontener na śmieci metalowy z klapą w klapie – dwudzielną lub trójdzielną

Płaska klapa dwudzielna w metalowym kontenerze na śmieci 1100 L ułatwia zarówno wrzucanie śmieci, jak i opróżnianie całego kontenera. Modele są dostosowane do rozładunku przez wsyp. Tego typu trwałe, metalowe pojemniki na odpady komunalne sprawdzają się na dużych osiedlach, gdzie mieszkańcy mogą skorzystać z funkcjonalnej, poręcznej małej klapy zamiast odchylania całej pokrywy.

Równie ciekawym rozwiązaniem jest pojemnik metalowy na odpady komunalne 1100 z klapą trójdzielną, wykonany z wysokogatunkowej blachy. Pokrywa samodzielnie otwiera się przy wysypywaniu zawartości kosza.

Pojemnik metalowy na odpady z pokrywą półokrągłą

Solidny pojemnik 1100 L metalowy z klapą półokrągłą jest uniwersalną propozycją dla wielu branż przemysłowych czy produkcyjnych, które wytwarzają dużo ciężkich odpadów komunalnych. Charakterystyczną półokrągłą klapę zabezpiecza gumowa listwa, a jej przesuwanie kontrolują sprężyny. Obsługa przesuwalnej pokrywy jest więc płynna i bezpieczna. Dodatkowy mechanizm jest w stanie przytrzymać pokrywę w pozycji półotwartej. Na życzenie można wyposażyć pojemnik w zamek. Równie wygodny w obsłudze jest metalowy pojemnik 1100 L z klapą trójdzielną.

Oba modele – tak jak wszystkie kontenery na śmieci metalowe z naszej oferty – wyróżniają m.in.: imponująca nośność, przystosowanie do składowania odpadów płynnych, konstrukcja ułatwiająca rozładunek i efektywne czyszczenie.

Chcesz idealnie dopasować pojemniki na śmieci 1100L? Porozmawiajmy!

Wahasz się między kontenerem 1100 L plastikowym a metalowym? Nie wiesz, jakie dobrać dodatkowe rozwiązania? Skontaktuj się z naszym zespołem ekspertów – za pomocą prostego formularza, mailowo lub telefonicznie. Zapraszamy!