Donice

Donice

Donice miejskie - połączenie estetyki i niepodważalnej jakości. Wykonane z trwałych materiałów zapewniają funkcjonalność na lata. Donice parkowe wytrzymują oddziaływanie czynników atmosferycznych i pozostają odporne na uszkodzenia mechaniczne. Doskonale sprawdzają się w miejskich ogrodach, parkach, przy instytucjach publicznych i w przestrzeniach reprezentacyjnych. Są stosowane jako donice uliczne czy donice na skwery. Dostarczamy rozwiązania dostosowane do zróżnicowanych potrzeb, by każdy Klient znalazł produkt dla siebie.

Donica prostokątna z betonu architektonicznego Viborg

Donica prostokątna z betonu architektonicznego Viborg

Estetyczna donica betonowa dla gmin, przedsiębiorstw i lokali Donica prostokątna z betonu architekt..

939,00 PLN Cena netto: 763,41 PLN

Wyświetlono: 1 do 1 z 1 (1 stron)

Jak wybierać donice miejskie?

Donice parkowe to doskonały sposób na upiększenie i ożywienie dowolnej przestrzeni. Sprawdzają się zarówno w miastach i w przestrzeni publicznej, jak i na prywatnych tarasach. Zanim jednak wybierzesz duże donice miejskie dla swojego biznesu, sprawdź, na co warto zwrócić uwagę przed zakupem.

  1. Styl i charakter przestrzeni

Aby dobrze dobrać donice uliczne, warto wziąć pod uwagę styl otoczenia, w którym będą ustawione. W reprezentacyjnych częściach miasta nierzadko sprawdzają się donice miejskie betonowe o geometrycznych kształtach i neutralnych barwach. Można zdecydować się na donice betonowe wysokie. W ogrodach miejskich sprawdzają się również modele z drewna. Jako donice na taras można natomiast wybrać bardziej rustykalne donice miejskie drewniane, uzyskując tym samym przytulny kącik do odpoczynku na świeżym powietrzu - doskonały dla pracowników umysłowych potrzebujących przerwy.

  1. Rozmiar donicy i wielkość przestrzeni

Dobrze dopasowane nowoczesne donice miejskie nie przytłaczają wybranej przestrzeni ani nie znikają wśród pozostałych elementów wyposażenia tarasu. Wybierając model dla siebie, dokładnie przeanalizuj wymiary każdego przeglądanego produktu i uwzględnij wielkość wybranego terenu. Jeśli nie dysponujesz dużą przestrzenią, a zależy Ci na roślinności, postaw na donice uliczne o smukłym projekcie.

  1. Materiały

Donice na skwery są narażone na oddziaływanie promieniowania słonecznego, deszczu, wiatru, a niekiedy również śniegu. Donice miejskie niekiedy poddawane są działaniu chemikaliów, istnieje również duże ryzyko uszkodzeń mechanicznych. Wybierając je, warto zapoznać się z właściwościami poszczególnych materiałów. Dostępne są donice betonowe, donice drewniane i donice metalowe.

  1. Drenaż

Wszystkie >donice uliczne muszą umożliwiać odpływ wody z podłoża, by nie doszło do gnicia korzeni. Zwróć zatem uwagę, czy wybrany model ma odpowiedni system drenażu: otwory lub możliwość wstawienia wstawki drenażowej. Dzięki temu donice na skwery będą tworzyć odpowiednie warunki do rozwoju roślin.

  1. Rodzaje

Na wybór właściwego modelu wpływ powinny mieć również wygląd otoczenia oraz potrzeby użytkowników poruszających się po danej przestrzeni. Warto wiedzieć, że zapewniamy szeroką ofertę donic zróżnicowanych m.in. pod względem formy (np. donice miejskie okrągłe, prostokątne czy kwadratowe), wspomnianego wcześniej materiału wykonania czy elementów dodatkowych (np. betonowe donice z ławką czy donice drewniane z ławką).

  1. Cena

Koszty również mają znaczenie. Są istotne zarówno podczas finansowania zakupu z budżetu miasta czy gminy, jak i środków przedsiębiorstwa. Dostępne są różne donice miejskie - cena natomiast uzależniona jest od m.in. wykorzystanych materiałów i zastosowanych technologii produkcji oraz rozmiaru, ale także producenta czy sklepu. Wybierając modele dla siebie, warto postawić na sprawdzonych dostawców oferujących donice parkowe - ceny większych zamówień w sklepie ECO24 są dostosowane indywidualnie.

Nowoczesne donice miejskie dla gmin, przedsiębiorstw i Klientów indywidualnych

Właściwie dobrane duże donice miejskie to gwarancja estetyki i funkcjonalności na lata. Doskonale sprawdzają się w przestrzeni publicznej. Można zastosować je w każdym mieście - na skwerach i w ogrodach miejskich. Donice uliczne stosuje się również przed wszelkiego rodzaju urzędami i innymi instytucjami publicznymi (szkołami, domami kultury, teatrami, muzeami etc.). Pojawiają się także przy dworcach. Decydują się na nie także przedsiębiorcy, którzy na terenie firmy chcą stworzyć przestrzeń przyciągającą wzrok zielenią.

Donice miejskie duże sprawdzają się również na terenach mieszkalnych - to częsty wybór zarządców osiedli mieszkaniowych i zabudowy szeregowej. Po donice parkowe sięgają także właściciele domów jednorodzinnych, domów w zabudowie bliźniaczej, a nawet mieszkań - szczególnie tych położonych na parterze.

Donice parkowe i uliczne - oferta ECO24.pl

Rozbudowana oferta sklepu ECO24.pl obejmuje donice parkowe dla gmin, przedsiębiorstw i Klientów indywidualnych. Oferujemy nowoczesne donice miejskie oraz donice na skwery wykonane z wysokiej jakości materiałów gwarantujących wytrzymałość i estetykę na lata. Szeroki wybór produktów sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. 

Zapraszamy do kontaktu - nasi konsultanci pomogą w doborze rozwiązania stanowiącego odpowiedź na Twoje potrzeby i przygotują indywidualną wycenę.