Renomowana na całym świecie marka ESE oferuje kontenery produkowane z najtrwalszych materiałów, które gwarantują wieloletnie użytkowanie, a innowacyjne rozwiązania w zakresie konstrukcji usprawniają codzienne korzystanie.

Posiadanie profesjonalnych pojemników ułatwia tymczasowe składowanie śmieci w należyty sposób. Ta niemiecka firma dba również o estetykę wykonania swoich produktów, dlatego idealnie wpasują się w przestrzeń, na której zostaną umieszczone.

Firma ESE to pojemniki o najlepszym stosunku jakości do ceny - komfort użytkowania, udogodnienia, a przede wszystkim trwałość. Sprawdź wszystkie zalety tych pojemników i dowiedz się, jak wybrać pojemnik na odpady z oferty marki ESE!

Kto powinien kupić pojemniki na odpady komunalne?

Pojemniki ESE odpowiadają na zapotrzebowanie zarówno firm, jak i gospodarstw domowych. Jaki pojemnik na odpady ESE wybrać? Jeśli jesteś zarządcą dużego osiedla lub dyrektorem szkoły albo szpitala, to z pewnością zainteresują Cię pojemniki o dużych pojemnościach, czyli pojemnik na odpady ESE 660L lub pojemnik na odpady ESE 1100L.

Właściciele sklepów osiedlowych oraz osoby prowadzące gospodarstwo domowe również powinni zaopatrzyć się w dobrej jakości pojemnik na odpady. Specjalnie z myślą o tego typu klientach marka ESE wyprodukowała serię mniejszych kontenerów o pojemnościach: 120 litrów, 240 litrów oraz 360 litrów.

Jak powinno się segregować odpady komunalne?

Wytyczne dotyczące należytego segregowania odpadów komunalnych wynikają z dyrektyw unijnych. Profesjonalne pojemniki służące temu celowi powinny być nie tylko wykonane z odpowiednich materiałów, ale również posiadać określone kolory. Szczegółowe dane mówiące o tym, jak segregować śmieci określa rozporządzenie ministra środowiska z dn. 29 grudnia 2016 r. 

Jednolity System Segregacji Odpadów (JSSO) udziela informacji, w jaki sposób należy tymczasowo magazynować śmieci. Dokument reguluje kwestie dotyczące separowania określonych typów odpadów. Surowce, takie jak: metale i tworzywa sztuczne, papier, opakowania szklane i odpady biodegradowalne powinny być składowane w innym pojemniku niż reszta odpadów. Konkretne kolory wskazują na to, gdzie należy umieścić określony typ surowca: 

 • do żółtego pojemnika należy wrzucać metale i tworzywa sztuczne (np. puszki, butelki po wodzie, plastikowe opakowania); 
 • do niebieskiego papier;
 • do zielonego szkło (np. butelki, słoiki); 
 • do brązowego odpady biodegradowalne (np. warzywa, owoce i obierki).

Do śmieci zmieszanych nie powinno się wrzucać: 

 • baterii;
 • akumulatorów;
 • żarówek; 
 • przeterminowanych leków; 
 • chemikaliów; 
 • niesprawnego sprzętu RTV i AGD. 

Takie odpady należy składować w specjalnie wyznaczonych do tego celu punktach (np. sklepy i apteki) oraz w PSZOK-ach, czyli Punktach Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnychktórych adresy oraz godziny otwarcia można znaleźć na stronie internetowej danego urzędu gminy albo miasta.

Zalety pojemników na odpady komunalne marki ESE

Firma ESE należy do wiodących europejskich producentów pojemników oraz kontenerów służących do magazynowania różnego rodzaju materiałów oraz surowców. ESE to niemiecka marka obecna na rynku już od 80 lat, a oferowane przez nią kontenery wyróżniają się przede wszystkim:

 • przystosowaniem pojemników do rozładunku grzebieniowego (są dostosowane do zaczepiania na pojazdach, które służą do wywozu odpadów, czyli tzw. śmieciarkach);
 • certyfikacją zgodną z PN-EN 840 oraz RAL-GZ 951/1;
 • odpornością na uszkodzenia mechaniczne;
 • tworzywem, które nie wchodzi w reakcję z odpadami;
 • estetycznym wyglądem;
 • ergonomicznymi uchwytami;
 • solidnym wykonaniem;
 • uniwersalnym kształtem;
 • szybką dostępnością (wysyłka w ciągu 2-10 dni).

Wieloletnie doświadczenie, dbałość o jakość oraz tworzenie produktów zgodnie z oczekiwaniami, a także wygodą klientów sprawia, że marka cieszy się ogromną popularnością w całej Europie. Pojemniki do składowania odpadów produkowane są w 3 fabrykach na terenie Niemiec oraz Francji, natomiast biura sprzedaży obecne są w wielu krajach europejskich.

Do produkcji kontenerów firma ESE wykorzystuje wyłącznie najlepsze gatunkowo tworzywo (HDPE), które gwarantuje użytkowanie pojemników przez długie lata. 

Rodzaje pojemników na odpady komunalne marki ESE

Pojemniki w kolorach segregacji

Pojemniki na odpady komunalne marki ESE produkowane są w najbardziej popularnych kolorach, czyli: czarnym, zielonym, niebieskim, żółtym i brązowym. Jeśli jesteś zarządcą nieruchomości lub inną osobą odpowiedzialną za zakup pojemnika do prawidłowej segregacji śmieci, to bez problemu kupisz u nas wszystkie pojemniki, w kolorach dostosowanych do segregowanych odpadów.

Pojemniki o odpowiednich pojemnościach

Do wyboru są kontenery o pojemności od 120 do 1100 litrów, dlatego nie będzie żadnego problemu z wyborem pożądanej pojemności. Optymalna wielkość pojemnika to istotny czynnik, który należy wziąć pod uwagę w szczególności, kiedy ma się do czynienia z ograniczoną przestrzenią, na której ma zostać umieszczony. Zastanawiając się, jaka wielkość pojemnika na odpady będzie najlepsza, należy wziąć pod uwagę miejsce, gdzie będzie stał kontener. Szeroki wybór kształtów pozwala na umieszczenie pojemnika nawet na małej przestrzeni.

Pojemniki 1100L z rozetami lub z daszkiem

Żeby ułatwić korzystanie z dużych 1100-litrowych pojemników do segregacji, niektóre z nich doposażono w dodatkowe rozety, czyli małe otwory ułatwiające wrzucanie odpadów, jak np. ma pojemnik do segregacji plastiku ESE 1100L oraz pojemnik do segregacji szkła ESE 1100L. Innym rozwiązaniem jest dodatkowy daszek w pokrywie, który jest często wybierany w przypadku pojemników 1100L do segregacji papieru.

Dodatkowe otwory wrzutowe w pokrywach gwarantują bezpieczeństwo, zapewniają higienę oraz łatwe korzystanie z pojemników.

Dowiedz się więcej o naszych produktach

Porozmawiaj z naszym ekspertem – otrzymasz profesjonalną poradę i ofertę dopasowaną do potrzeb Twojej firmy.


Co jeszcze wyróżnia pojemniki marki ESE?

Niemiecka firma produkcyjna ESE jest synonimem solidności oraz trwałości. Decydując się na zakup pojemnika tej firmy, otrzymujesz w zamian produkt, który będzie Ci służył przez długie lata. 

 • Kontenery ESE posiadają najwyższą na rynku nośność pojemnika 1100 litrów, która wynosi 510 kg.
 • Ochrona przed promieniami UV nie tylko zapobiega wyblaknięciu kolorów, ale także nie osłabia trwałości kontenera. 
 • Pojemniki posiadają specjalne uchwyty dające możliwość uniwersalnego opróżniania, dzięki temu nadają się do rozładunku metodą grzebieniową
 • Każdy pojemnik posiada wzmocnioną konstrukcję korpusu oraz pokrywę, która nie wygina się podczas użytkowania.
 • Liczne certyfikaty wg ISO oraz zgodność z normami europejskimi świadczą o najwyższej jakości pojemników marki ESE.

Praktyczny kontener na odpady to taki, który zapewnia mobilność, dlatego pojemniki zostały wyposażone w optymalnej średnicy koła. Metalowe elementy zostały wzmocnione poprzez ocynkowanie, co mocno wydłuża ich żywotność, a hamulce na przednich kołach pojemnika pozwalają na umieszczenie kontenera również na bardziej stromej powierzchni. Każde koło posiada również wzmocnioną osłonę, która gwarantuje wysoki stopień wytrzymałości.

Solidne zamknięcie pojemnika w odpowiedni sposób chroni nie tylko przed uszkodzeniami, ale również wydostawaniem się nieprzyjemnych zapachów. Pokrywy mają boczną wręgę, która samoczynnie zamyka się i dopasowuje pozycję nawet w sytuacji, kiedy pojemnik umieszczony jest na nierównym terenie.

Dno zostało zaprojektowane komputerowo i przetestowane pod względem wytrzymałości, dlatego w kontenerach marki ESE można składować także ciężkie surowce.

Jeśli zastanawiasz się, jaki pojemnik na odpady ESE wybrać, skontaktuj się z nami! Zapraszamy również do odwiedzenia naszego sklepu internetowego www.eco24.pl, gdzie znajdziesz odpowiednie pojemniki na odpady!