Szukacie dobrego rozwiązania dla swojej firmy, dzielnicy lub miasta? Wybór koszy ulicznych na śmieci nie jest może inwestycją na całe życie, ale z pewnością lepiej dokonać sprawdzonego zakupu, który będzie przyjazny dla użytkowników, solidny i estetyczny. Producenci oferują coraz więcej modeli, ale jak się w tym odnaleźć? Czym się kierować przy wyborze odpowiedniego zewnętrznego kosza na śmieci? Które śmietniki spełnią wymagania Twojej placówki?

Zakup kosza ulicznego na śmieci – wskazówki ogólne

Zastanawiasz się, jak wybrać kosz uliczny? Bez względu na jego przyszłą lokalizację, zwróć uwagę na:

 • pojemność,
 • łatwość opróżniania i utrzymania go w czystości,
 • wbudowane zadaszenie,
 • tworzywo – w jakim stopniu jest odporny na uszkodzenia mechaniczne,
 • odporność na zmienne warunki atmosferyczne,
 • sposób montażu,
 • stabilność,
 • wygodę codziennego użytkowania (np. wielkość otworu wrzutowego, popielniczka),
 • potrzebę segregowania odpadów,
 • design – czy pasuje do architektury i klimatu otoczenia? Mieszkańcy miast coraz częściej zwracają uwagę na estetykę przestrzeni publicznych.

Zewnętrzne kosze na śmieci dobiera się do lokalizacji. Z innego materiału mogą być wykonane śmietniki do parku, a z innego kosze przy stadionach.

 1. kosze metalowe, stalowe, drewniane: sprawdzą się w parkach, na ulicach i skwerach, przy nowoczesnych obiektach i instytucjach publicznych;
 2. kosze plastikowe: sprawdzą się na obiektach sportowych i rekreacyjnych, na dworcach i ulicach,
 3. kosze betonowe: zdadzą egzamin szczególnie w miejscach, w których może dochodzić do aktów wandalizmu (np. duże osiedla, stadiony, przystanki, dworce)

Kosz na śmieci uliczny – cena

Najprostsze uliczne śmietniki (nawet z kosze z popielniczką) dostępne są już od ok. 200 zł. Chociaż często to cena decyduje o tym, jaki będzie ostatecznie nasz wybór, to nie zawsze powinna być jedynym kryterium. W momencie, gdy aranżujemy przestrzeń publiczną (ulice naszych miast, osiedla, tereny zewnętrzne firm, zabytkowe dzielnice, parki), powinniśmy mieć na uwadze również względy estetyczne, funkcjonalność kosza oraz jego jakość wykonania.

Kosz uliczny na słupku czy z betonową podstawą?

Kosze na słupkach, zwłaszcza kosze uliczne metalowe z wysokiej jakości tworzywa, prezentują się bardzo estetycznie, a nawet elegancko. Kosz uliczny Alaska na słupku z ażurowej, ocynkowanej blachy może dyskretnie zdobić miejskie starówki, parki i ulice.

Z wolnostojących koszy ulicznych polecamy te z betonową podstawą. Model Bliss 60 L jest stabilny i wytrzymały. Posiada zadaszenie i dwa duże otwory wrzutowe. Pokrywę można otworzyć przy pomocy klucza, co ułatwia opróżnianie i czyszczenie pojemnika.

Kosz uliczny metalowy czy plastikowy?

Metcircle 37L to minimalistyczny, klasyczny kosz uliczny metalowy na słupku, z wygodnym, dużym otworem wrzutowym. Polecany do miejsc zadaszonych, np. parkingów wielkopowierzchniowych, stacji metra, dworców, centrów handlowych. Dostępny w 10 kolorach.

Kosze uliczne plastikowe prezentują się mniej stylowo, ale ich lekka a zarazem wytrzymała konstrukcja pasuje do wielu nowoczesnych miejsc. Kosz plastikowy Dinos 50 L wyróżnia się wytrzymałością (czasem większą niż te metalowe!). Jest odporny na promienie UV, działanie substancji chemicznych i duże zmiany temperatury. Zadaszenie chroni odpady przed działaniem deszczu czy wiatru.

Kosz uliczny do segregacji odpadów

Chcesz zapewnić użytkownikom możliwość segregowania śmieci? Zewnętrzne kosze do segregacji śmieci wcale nie muszą być wielkimi, nieciekawymi kubłami. Model Baobab II to elegancka 3-komorowa stacja obudowana wysokiej jakości deskami i wyposażona w odporny daszek. Kosz na śmieci zewnętrzny drewniany wkomponuje się w styl historycznych dzielnic, klimat miejskich parków, przestrzeń ważnych instytucjach publicznych.

Szukasz bardziej futurystycznego designu? Zewnętrzne kosze z serii Circle uzupełnią nowoczesne przestrzenie. Moduły można dowolnie komponować, rozbudowując swoją stację. Wybór kosza ulicznego na śmieci z opcją segregacji odpadów jest co raz powszechniejszy.


Stylowy kosz uliczny stalowo-drewniany

Kosz na śmieci Montana to klasyczny model wolnostojący, bez zadaszenia, z okrągłym otworem wrzutowym. Polecany jest wszystkim, którym zależy na estetyce aranżowanego otoczenia. Montana to interesujące połączenie drewna, grysu płukanego i metalu malowanego proszkowo (na wybrany przez Ciebie kolor). Drewniana obudowa dostępna jest w 4 wariantach:

 • z mahoniu,
 • z sosny
 • z teaku
 • z palisandru.

Masywna podstawa nadaje konstrukcji stabilności. Kubeł na odpady wyjmuje się wygodnie i szybko. Ten typ zewnętrznych koszy pasuje do centrów miast, zabytkowych dzielnic, parków, ale też na teren placówek kulturalnych czy urzędów.

Kosz uliczny betonowy

Betonowy kosz może mieć wiele twarzy! To jedne z solidniejszych propozycji. Od lat uzupełniają design nowoczesnych osiedli, dzielnic biurowych, placówek oświaty. Co ciekawe, można na nich wykonać napisu z nazwą miasta lub umieścić herb. Producenci betonowych koszy mają na uwadze aspekt wizualny. Możesz wybrać:

 • model Romka – jasny kosz z betonu architektonicznego, w kształcie sześcianu,
 • model Iryda – grysowy lub kamienny, w kształcie walca,
 • kosz betonowy z kopułą – to nietypowa odsłona kosza ulicznego z daszkiem, połączenie kamienia lub grysu z solidną pokrywą.

Dowiedz się więcej o naszych produktach

Porozmawiaj z naszym ekspertem – otrzymasz profesjonalną poradę i ofertę dopasowaną do potrzeb Twojej firmy.

Dla palaczy – kosze uliczne

Koszopopielnica doskonale ułatwia życie we wszystkich przestrzeniach, w których można palić. W serii Square Cigarette zamontowano obok tradycyjnej komory dodatkową popielnicę. Pozwala na bezpieczne dogaszenie papierosa i wyrzucenie niedopałków. Cała konstrukcja kosza jest zadaszona.

Szukasz wolnostojącej popielnicy? Smukły, elegancka popielnica Smoke na nóżce sprawdzi się w nowoczesnych biurowcach, przed restauracjami, na parkingach, na terenach rekreacyjnych. Wykonany ze stali nierdzewnej lub ocynkowanej i malowanej.

Innym, praktycznym rozwiązaniem są obszerne kosze zewnętrzne z popielniczką. W okrągłej pokrywie kosza umieszczono kratkę popielniczki. Kosz nie posiada żadnych daszków, więc papierosa można szybko i wygodnie zgasić i wyrzucić.

Miejski klasyk

Kosz Artur to chyba jeden z popularniejszych w Europie modeli zewnętrznych koszy na śmieci. Czarny, uniesiony daszek i kolorowy pojemnik w kształcie walca z ocynkowanej blachy z naklejonym charakterystycznym piktogramem. Aby opróżnić kosz wystarczy odblokować kubeł i go przechylić. Model sprawdzi się w dowolnej miejskiej przestrzeni. Jaka jest cena takiego ulicznego kosza na śmieci? Około 340 zł netto.

Potrzebujesz porady przed wyborem kosza ulicznego? Chciałbyś/-abyś dowiedzieć się więcej o parametrach technicznych? Zapraszamy do kontaktu z naszym Zespołem