Kompostownik 50 L z blachy ocynkowanej

  • Kod Produktu: SM0100
  • Wysyłka w: 10-15 dni roboczych
  • 199,00 PLN

  • Cena netto: 161,79 PLN

Negocjuj cenę Drukuj ofertę

Masz pytania dotyczące tego produktu?

Porozmawiaj z naszym ekspertem

Kompostownik 50 L z blachy ocynkowanej

Kompostownik  o pojemności 50 litrów został wykonany z blachy ocynkowanej # 06 mm. Owalny kształt kompostownika, bez dna zapewni optymalne warunki do rozkładu biomasy powstającej z licznych organicznych odpadów: resztek skoszonych traw, chwastów, liści, drobnych gałązek itp. Kompostowanie jest jednym z najbardziej ekologicznych i pożytecznych sposobów utylizacji tych produktów, a ten proces najskuteczniej będzie przebiegał w odpowiednio przystosowanych do tego pojemnikach jakim są kompostowniki.

Kompostownik blaszany w ogrodzie jest na pewno praktycznym i ekologicznym rozwiązaniem, zważywszy, że w ogrodzie odpady organiczne mnożą się w nieskończoność. Wszystkie rośliny, kwiaty, krzewy, trawnik wymagające naszej uwagi i pielęgnacji, przycinania, co oczywiście  jest przyczyną powstawania organicznych odpadów w naszym domostwie.

Zakup kompostownika jest idealnym rozwiązaniem na obniżenie kosztów wywozu tych odpadków, a w szczególności daje nam możliwość zdobycia cennego i wartościowego  kompostu całkowicie za darmo. W całym procesie rozkładu, jaki zachodzi wewnątrz kompostownika, dzięki działaniu mikroorganizmów resztki rozkładają się tworząc naturalna żyzną glebę, którą możemy nawozić nasze rośliny rosnące w ogrodzie.

Należy pamiętać, że nie możemy niektórych składników wrzucać do naszego kompostownika jak: skórek owoców cytrusowych, które obniżają aktywność mikroorganizmów w glebie, mięsa, ryb, chorych roślin, nasion chwastów, popiołu z węgla, liści dębu, orzecha i olchy, gdyż zawierają one szkodliwe  dla roślin substancje.

Nie należy obawiać się nieprzyjemnego zapachu  kompostu. Kompost nieprzyjemnie pachnie wtedy, gdy proces jego fermentacji nie przebiega prawidłowo i zachodzą w kompostowniku procesy gnilne. Należy wtedy jak najszybciej go przerzucić i dosypać kredy ogrodniczej, którą można nabyć w centrach ogrodniczych. 

Kompostownik w naszym ogrodzie należy postawić w wybranym dla niego odpowiednim miejscu, osłoniętym od działania bezpośredniego wiatru i promieni słonecznych. Można postawić go  gdzieś w głębi ogrodu. Rozkład substancji przyspieszą na pewno dostępne na rynku przeznaczone do tego preparaty jak np. Kompostin.  Po 3 - 4 miesiącach od jego założenia możemy już otrzymać niedojrzały kompost nadający się już do ściółkowania roślin, a po 6 miesiącach otrzymujemy zupełnie dojrzały kompost, pachnący ściółka leśną o ciemnej barwie.

Zaleca się dwu trzykrotne przerzucanie kompostu w sezonie.

Dane techniczne
Pojemność 50 L
Wysokość 56 cm (bez pokrywy 51 cm)
Waga 5,6 kg
Średnica góra Ø 47 cm dół Ø 51 cm
Inne dane
Gwarancja 12 miesięcy
14/08/2022
MarekS

Ciekawy produkt, ciekawe jak się sprawdza w rzeczywistości.

Napisz opinię

Proszę się zalogować lub zarejestrować, aby dodać opinię
Produkty Powiązane
Kompostownik 300 L z blachy ocynkowanej

Kompostownik 300 L z blachy ocynkowanej

Kompostownik 300 L z blachy ocynkowanej Kompostownik  o pojemności 300 litrów został wykona..

399,00 PLN Cena netto: 324,39 PLN

 Ekokompostownik TERMO-950 L czarny

Ekokompostownik TERMO-950 L czarny

Kompostownik 950 L Ekokompostownik TERMO 950 L czarny Kompostownik TERMO-950L  występu..

839,00 PLN Cena netto: 682,11 PLN