• Kompostownik 300 L z blachy ocynkowanej

Kompostownik 300 L z blachy ocynkowanej

  • Kod Produktu: SM021
  • Wysyłka w: 10-15 dni roboczych
  • 399,00 PLN

  • Cena netto: 324,39 PLN

Negocjuj cenę Drukuj ofertę

Masz pytania dotyczące tego produktu?

Porozmawiaj z naszym ekspertem

Kompostownik 300 L z blachy ocynkowanej

Kompostownik  o pojemności 300 litrów został wykonany z blachy ocynkowanej # 06 mm. Kształt kompostownika, bez dna i otwory zapewniają optymalne warunki do rozkładu biomasy powstającej z licznych organicznych odpadów: resztek skoszonych traw, chwastów, liści, drobnych gałązek itp. Kompostowanie jest jednym z najbardziej ekologicznych i pożytecznych sposobów utylizacji tych produktów, a ten proces najskuteczniej będzie przebiegał w odpowiednio przystosowanych do tego pojemnikach jakim są kompostowniki.
 
Kompostownik blaszany w ogrodzie jest na pewno praktycznym i ekologicznym rozwiązaniem, zważywszy, że w ogrodzie odpady organiczne mnożą się w nieskończoność. Wszystkie rośliny, kwiaty, krzewy, trawnik wymagające naszej uwagi i pielęgnacji, przycinania, co oczywiście  jest przyczyną powstawania organicznych odpadów w naszym domostwie.
 
Wymiary kompostownika:
  • pojemność - 300l 
  • waga - 10 kg 
  • wykonanie - blacha ocynkowana 
Zakup kompostownika jest idealnym rozwiązaniem na obniżenie kosztów wywozu tych odpadków, a w szczególności daje nam możliwość zdobycia cennego i wartościowego kompostu całkowicie za darmo. W całym procesie rozkładu, jaki zachodzi wewnątrz kompostownika, dzięki działaniu mikroorganizmów resztki rozkładają się tworząc naturalna żyzną glebę, którą możemy nawozić nasze rośliny rosnące w ogrodzie.
 
Należy pamiętać, że nie możemy niektórych składników wrzucać do naszego kompostownika jak: skórek owoców cytrusowych, które obniżają aktywność mikroorganizmów w glebie, mięsa, ryb, chorych roślin, nasion chwastów, popiołu z węgla, liści dębu, orzecha i olchy, gdyż zawierają one szkodliwe  dla roślin substancje.
 
Nie należy obawiać się nieprzyjemnego zapachu  kompostu. Kompost nieprzyjemnie pachnie wtedy, gdy proces jego fermentacji nie przebiega prawidłowo i zachodzą w kompostowniku procesy gnilne. Należy wtedy jak najszybciej go przerzucić i dosypać kredy ogrodniczej, którą można nabyć w centrach ogrodniczych.
 
Kompostownik w naszym ogrodzie należy postawić w wybranym dla niego odpowiednim miejscu, osłoniętym od działania bezpośredniego wiatru i promieni słonecznych. Można postawić go gdzieś w głębi ogrodu. Rozkład substancji przyspieszą na pewno dostępne na rynku przeznaczone do tego preparaty jak np. Humobak (do nabycia w naszym sklepie).  Po 3 - 4 miesiącach od jego założenia możemy już otrzymać niedojrzały kompost nadający się już do ściółkowania roślin, a po 6 miesiącach otrzymujemy zupełnie dojrzały kompost, pachnący ściółka leśną o ciemnej barwie.
 
Zaleca się dwu trzy krotne przerzucanie kompostu w sezonie. 
 
Dane techniczne
Pojemność 300 litrów
Szerokość 66 cm
Wysokość 70 cm
Waga 10 kg
Inne dane
Gwarancja 12 miesięcy

Brak opinii dla tego produktu.

Napisz opinię

Proszę się zalogować lub zarejestrować, aby dodać opinię
Produkty Powiązane
Kompostownik 50 L z blachy ocynkowanej

Kompostownik 50 L z blachy ocynkowanej

Kompostownik 50 L z blachy ocynkowanej Kompostownik  o pojemności 50 litrów został wykonany..

199,00 PLN Cena netto: 161,79 PLN

 Ekokompostownik TERMO-950 L czarny

Ekokompostownik TERMO-950 L czarny

Kompostownik 950 L Ekokompostownik TERMO 950 L czarny Kompostownik TERMO-950L  występu..

839,00 PLN Cena netto: 682,11 PLN