Humobak 1L

  • Kod Produktu: KOM020
  • Wysyłka w: 3-5 dni roboczych
  • 39,00 PLN

  • Cena netto: 31,71 PLN

Negocjuj cenę Drukuj ofertę
Minimalna ilość zamówienia tego Produktu to 20

Masz pytania dotyczące tego produktu?

Porozmawiaj z naszym ekspertem

Humobak 1L - szczepionka inicjująca kompostowanie

HUMOBAK - szczepionka inicjująca kompostowanie.Jest to zestaw wyselekcjonowanych mikroorganizmów: pożytecznych bakterii, grzybów i promieniowców, który przyśpiesza kompostowanie.Szczepionkę rozpuszcza się w wodzie, a następnie dodaje do kompostowanej masy. Można też posypać kompostowaną masę.

Zakup kompostownika jest idealnym rozwiązaniem na obniżenie kosztów wywozu odpadków zielonych, a w szczególności daje nam możliwość zdobycia cennego i wartościowego  kompostu całkowicie za darmo. W całym procesie rozkładu, jaki zachodzi wewnątrz kompostownika, dzięki działaniu mikroorganizmów resztki rozkładają się tworząc naturalna żyzną glebę, którą możemy nawozić nasze rośliny rosnące w ogrodzie. HUMOBAK niewątpliwie inicjuje rozkład odpadów zielonych, przyspiesza proces.

Należy pamiętać, że nie możemy niektórych składników wrzucać do naszego kompostownika jak: skórek owoców cytrusowych, które obniżają aktywność mikroorganizmów w glebie, mięsa, ryb, chorych roślin, nasion chwastów, popiołu z węgla, liści dębu, orzecha i olchy, gdyż zawierają one szkodliwe  dla roślin substancje.

Nie należy obawiać się nieprzyjemnego zapachu  kompostu. Kompost nieprzyjemnie pachnie wtedy, gdy proces jego fermentacji nie przebiega prawidłowo i zachodzą w kompostowniku procesy gnilne. Należy wtedy jak najszybciej go przerzucić i dosypać kredy ogrodniczej, którą można nabyć w centrach ogrodniczych. Niewątpliwie HUMOBAK nie pozwala na nieprawidłowo zachodzące procesy w samym kompostowniku.

HUMOBAK jest środkiem polecanym do każdego typu kompostowników.

Dane techniczne
Waga 0.65 kg

Brak opinii dla tego produktu.

Napisz opinię

Proszę się zalogować lub zarejestrować, aby dodać opinię