Humobak 1L

  • Kod Produktu: KOM020
  • Dostępność: Dostępne
  • 19,00 PLN

  • Cena netto: 15,45 PLN

Negocjuj cenę
Minimalna ilość zamówienia tego Produktu to 20

Masz pytania dotyczące tego produktu?

Porozmawiaj z naszym ekspertem

zadzwoń:
+48 790 33 11 77

e-mail:
biuro@eco24.pl

Humobak 1L Szczepionka inicjująca kompostowanie

HUMOBAK - szczepionka inicjująca kompostowanie.Jest to zestaw wyselekcjonowanych mikroorganizmów: pożytecznych bakterii, grzybów i promieniowców, który przyśpiesza kompostowanie.Szczepionkę rozpuszcza się w wodzie, a następnie dodaje do kompostowanej masy. Można też posypać kompostowaną masę.

 

Zakup kompostownika jest idealnym rozwiązaniem na obniżenie kosztów wywozu odpadków zielonych, a w szczególności daje nam możliwość zdobycia cennego i wartościowego  kompostu całkowicie za darmo. W całym procesie rozkładu, jaki zachodzi wewnątrz kompostownika, dzięki działaniu mikroorganizmów resztki rozkładają się tworząc naturalna żyzną glebę, którą możemy nawozić nasze rośliny rosnące w ogrodzie.HUMOBAK niewątpliwie inicjuje rozkłąd odpadów zielonych, przyspiesza proces.

 

Należy pamiętać, że nie możemy niektórych składników wrzucać do naszego kompostownika jak: skórek owoców cytrusowych, które obniżają aktywność mikroorganizmów w glebie, mięsa, ryb, chorych roślin, nasion chwastów, popiołu z węgla, liści dębu, orzecha i olchy, gdyż zawierają one szkodliwe  dla roślin substancje.

 

Nie należy obawiać się nieprzyjemnego zapachu  kompostu. Kompost nieprzyjemnie pachnie wtedy, gdy proces jego fermentacji nie przebiega prawidłowo i zachodzą w kompostowniku procesy gnilne. Należy wtedy jak najszybciej go przerzucić i dosypać kredy ogrodniczej, którą można nabyć w centrach ogrodniczych. Niewątpliwie HUMOBAK nie pozwala na nieprawidłowo zachodzące procesy w samym kompostowniku.

 

HUMOBAK jest środkiem polecanym do każdego typu kompostowników.

 

Dane
Waga 0.65 kg

Napisz opinię

Proszę się zalogować lub zarejestrować, aby dodać opinię