Ekokompostownik TERMO-700 L czarny

  • Kod Produktu: KOM008
  • Wysyłka w: 3-5 dni roboczych
  • 549,00 PLN

  • Cena netto: 446,34 PLN

Negocjuj cenę Drukuj ofertę

Masz pytania dotyczące tego produktu?

Porozmawiaj z naszym ekspertem

Kompostownik 700 L Ekokompostownik TERMO 700 L czarny

Kompostownik TERMO-700 produkowany jest w kolorze czarnym, dzięki czemu wspaniale komponuje się z otoczeniem. Nadaje się doskonale do średnich i dużych ogrodów oraz tam, obfitujących w materiał do kompostowania. Jest to najpewniej największy "zamknięty" kompostownik dostępny na polskim rynku. Mimo krótkiego okresu sprzedaży, jest często wybieranym typem kompostownika, przez klientów.  Oprócz standardowej funkcjonalnej klapy z zamkiem i regulacją wentylacji oraz dwóch otworów u spodu, do wybierania kompostu, zastosowano także dodatkowe szczeliny przewietrzające oraz zawiasy przy pokrywie.

  • Kompostownik mrozoodporny.
  • Kompostownik jest otwarty
  • Wykonany z polietylenu wysokiej gęstości HDPE stawia go na najwyższej półce jakości kompostowników.

Kompostownik w największym rozmiarze na rynku polskim, w ogrodzie jest na pewno praktycznym i ekologicznym rozwiązaniem, zważywszy, że w ogrodzie odpady organiczne mnożą się w nieskończoność. Wszystkie rośliny, kwiaty, krzewy, trawnik wymagające naszej uwagi i pielęgnacji, przycinania, co oczywiście  jest przyczyną powstawania organicznych odpadów w naszym domostwie.

Zakup kompostownika jest idealnym rozwiązaniem na obniżenie kosztów wywozu tych odpadków, a w szczególności daje nam możliwość zdobycia cennego i wartościowego  kompostu całkowicie za darmo. W całym procesie rozkładu, jaki zachodzi wewnątrz kompostownika, dzięki działaniu mikroorganizmów resztki rozkładają się tworząc naturalna żyzną glebę, którą możemy nawozić nasze rośliny rosnące w ogrodzie.

Należy pamiętać, że nie możemy niektórych składników wrzucać do naszego kompostownika jak: skórek owoców cytrusowych, które obniżają aktywność mikroorganizmów w glebie, mięsa, ryb, chorych roślin, nasion chwastów, popiołu z węgla, liści dębu, orzecha i olchy, gdyż zawierają one szkodliwe  dla roślin substancje.

Nie należy obawiać się nieprzyjemnego zapachu  kompostu. Kompost nieprzyjemnie pachnie wtedy, gdy proces jego fermentacji nie przebiega prawidłowo i zachodzą w kompostowniku procesy gnilne. Należy wtedy jak najszybciej go przerzucić i dosypać kredy ogrodniczej, którą można nabyć w centrach ogrodniczych.

Dane techniczne
Pojemność 720 L
Długość 940 mm
Szerokość 940 mm
Wysokość 1200 mm
Waga 19.20 kg

Brak opinii dla tego produktu.

Napisz opinię

Proszę się zalogować lub zarejestrować, aby dodać opinię