Ekokompostownik METALSILO-660 L PLUS

  • Kod Produktu: KOM022
  • Dostępność: Dostępne
  • 109,00 PLN

  • Cena netto: 88,62 PLN

Negocjuj cenę

Masz pytania dotyczące tego produktu?

Porozmawiaj z naszym ekspertem

zadzwoń:
+48 790 33 11 77

e-mail:
biuro@eco24.pl

Kompostownik 660 L, ekokompostownik METALSILO PLUS

Kompostownik Metalsilo 660 L to kompostownik dla najbardziej wymagających klientów. Jest najlepszym kompostownkiem dla średniej i dużej wielkości powierzchni, z których pochodzą znaczne ilości materiałów do kompostowania. Jest to prawdopodobnie największy "zamknięty" kompostownik dostępny na polskim rynku. Oprócz standardowej funkcjonalnej klapy z zamkiem i regulacją wentylacji oraz dwóch otworów od spodu, do wybierania kompostu zastosowano także dodatkowe szczeliny przewietrzające oraz zawiasy przy pokrywie. Boczne siatki są powlekane polietylenem, dzięki czemu pojemnik jest bardzo trwały i wytrzymały a przy tym lekki. Jest to najczęściej kupowany ekokompostownik w 2008 roku. Produkowany w kolorze zielonym.

  • Kompostownik mrozoodporny.
  • Kompostownik jest otwarty
  • Wykonany z polietylenu wysokiej gęstości HDPE stawia go na najwyższej półce jakości kompostowników.
Kompostownik najlepszy ale średnik i dużych powierzchni, w ogrodzie jest na pewno praktycznym i ekologicznym rozwiązaniem, zważywszy, że w ogrodzie odpady organiczne mnożą się w nieskończoność. Wszystkie rośliny, kwiaty, krzewy, trawnik wymagające naszej uwagi i pielęgnacji, przycinania, co oczywiście  jest przyczyną powstawania organicznych odpadów w naszym domostwie.

 

Zakup kompostownika jest idealnym rozwiązaniem na obniżenie kosztów wywozu tych odpadków, a w szczególności daje nam możliwość zdobycia cennego i wartościowego  kompostu całkowicie za darmo. W całym procesie rozkładu, jaki zachodzi wewnątrz kompostownika, dzięki działaniu mikroorganizmów resztki rozkładają się tworząc naturalna żyzną glebę, którą możemy nawozić nasze rośliny rosnące w ogrodzie.

 

Należy pamiętać, że nie możemy niektórych składników wrzucać do naszego kompostownika jak: skórek owoców cytrusowych, które obniżają aktywność mikroorganizmów w glebie, mięsa, ryb, chorych roślin, nasion chwastów, popiołu z węgla, liści dębu, orzecha i olchy, gdyż zawierają one szkodliwe  dla roślin substancje.

 

Nie należy obawiać się nieprzyjemnego zapachu  kompostu. Kompost nieprzyjemnie pachnie wtedy, gdy proces jego fermentacji nie przebiega prawidłowo i zachodzą w kompostowniku procesy gnilne. Należy wtedy jak najszybciej go przerzucić i dosypać kredy ogrodniczej, którą można nabyć w centrach ogrodniczych.

 

Kompostownik w naszym ogrodzie należy postawić w wybranym dla niego odpowiednim miejscu, osłoniętym od działania bezpośredniego wiatru i promieni słonecznych. Mozna postawić go  gdzieś w głębi ogrodu. Rozkład substancji przyspieszą na pewno dostępne na rynku przeznaczone do tego preparaty jak np. Kompostin.  Po 3 - 4 miesiącach od jego założenia możemy już otrzymać niedojrzały kompost nadający się już do ściółkowania roślin, a po 6 miesiącach otrzymujemy zupełnie dojrzały kompost, pachnący ściółka leśną o ciemnej barwie.

Zaleca się dwu trzy krotne przerzucanie kompostu w sezonie.

 

Kompostownik pakowany po 2 szt

Dane
Pojemność 660 L
Waga 4.15 kg
Długość 930 mm
Wysokość 770 mm
Szerokość 930 mm

Napisz opinię

Proszę się zalogować lub zarejestrować, aby dodać opinię