Ekokompostownik METALSILO-660 L PLUS

  • Kod Produktu: KOM022
  • Wysyłka w: 3-5 dni roboczych
  • 179,00 PLN

  • Cena netto: 145,53 PLN

Negocjuj cenę Drukuj ofertę

Masz pytania dotyczące tego produktu?

Porozmawiaj z naszym ekspertem

Kompostownik 660 L, ekokompostownik METALSILO PLUS

Kompostownik Metalsilo 660 L to kompostownik dla najbardziej wymagających klientów. Jest najlepszym kompostownikiem dla średniej i dużej wielkości powierzchni, z których pochodzą znaczne ilości materiałów do kompostowania. Jest to prawdopodobnie największy "zamknięty" kompostownik dostępny na polskim rynku. Oprócz standardowej funkcjonalnej klapy z zamkiem i regulacją wentylacji oraz dwóch otworów od spodu, do wybierania kompostu zastosowano także dodatkowe szczeliny przewietrzające oraz zawiasy przy pokrywie. Boczne siatki są powlekane polietylenem, dzięki czemu pojemnik jest bardzo trwały i wytrzymały a przy tym lekki. Jest to najczęściej kupowany ekokompostownik w 2008 roku. Produkowany w kolorze zielonym.

  • Kompostownik mrozoodporny.
  • Kompostownik jest otwarty
  • Wykonany z polietylenu wysokiej gęstości HDPE stawia go na najwyższej półce jakości kompostowników.
Kompostownik najlepszy ale średnik i dużych powierzchni, w ogrodzie jest na pewno praktycznym i ekologicznym rozwiązaniem, zważywszy, że w ogrodzie odpady organiczne mnożą się w nieskończoność. Wszystkie rośliny, kwiaty, krzewy, trawnik wymagające naszej uwagi i pielęgnacji, przycinania, co oczywiście  jest przyczyną powstawania organicznych odpadów w naszym domostwie.

Zakup kompostownika jest idealnym rozwiązaniem na obniżenie kosztów wywozu tych odpadków, a w szczególności daje nam możliwość zdobycia cennego i wartościowego  kompostu całkowicie za darmo. W całym procesie rozkładu, jaki zachodzi wewnątrz kompostownika, dzięki działaniu mikroorganizmów resztki rozkładają się tworząc naturalna żyzną glebę, którą możemy nawozić nasze rośliny rosnące w ogrodzie.

Należy pamiętać, że nie możemy niektórych składników wrzucać do naszego kompostownika jak: skórek owoców cytrusowych, które obniżają aktywność mikroorganizmów w glebie, mięsa, ryb, chorych roślin, nasion chwastów, popiołu z węgla, liści dębu, orzecha i olchy, gdyż zawierają one szkodliwe  dla roślin substancje.

Nie należy obawiać się nieprzyjemnego zapachu  kompostu. Kompost nieprzyjemnie pachnie wtedy, gdy proces jego fermentacji nie przebiega prawidłowo i zachodzą w kompostowniku procesy gnilne. Należy wtedy jak najszybciej go przerzucić i dosypać kredy ogrodniczej, którą można nabyć w centrach ogrodniczych.

Kompostownik w naszym ogrodzie należy postawić w wybranym dla niego odpowiednim miejscu, osłoniętym od działania bezpośredniego wiatru i promieni słonecznych. Można postawić go  gdzieś w głębi ogrodu. Rozkład substancji przyspieszą na pewno dostępne na rynku przeznaczone do tego preparaty jak np. Kompostin.  Po 3 - 4 miesiącach od jego założenia możemy już otrzymać niedojrzały kompost nadający się już do ściółkowania roślin, a po 6 miesiącach otrzymujemy zupełnie dojrzały kompost, pachnący ściółka leśną o ciemnej barwie.

Zaleca się dwu trzy krotne przerzucanie kompostu w sezonie.

Dane techniczne
Pojemność 660 L
Długość 930 mm
Szerokość 930 mm
Wysokość 770 mm
Waga 4.15 kg

Brak opinii dla tego produktu.

Napisz opinię

Proszę się zalogować lub zarejestrować, aby dodać opinię
Produkty Powiązane
Zbiornik na deszczówkę 500L

Zbiornik na deszczówkę 500L

Duży pojemnik na deszczówkę 500l na działkę, do ogrodu i dla przedsiębiorstw Zbiornik na deszczówkę..

449,00 PLN Cena netto: 365,04 PLN