Ekokompostownik MAXISILO-1100 L

  • Kod Produktu: KOM002
  • Wysyłka w: 3-5 dni roboczych
  • 359,00 PLN

  • Cena netto: 291,87 PLN

Negocjuj cenę Drukuj ofertę

Masz pytania dotyczące tego produktu?

Porozmawiaj z naszym ekspertem

Kompostownik 1100 L z tworzywa sztucznego, ekokompostownik MAXISILO

Największy na rynku kompostownik o pojemności 1100 l , pojemności ca 1050, wykonany z plastiku o najwyższej wytrzymałości na uszkodzenia daje pewność, że będzie służył każdemu wiele lat. Łatwy w demontażu, przez co jego obsługa nie stwarza problemów. Czarna barwa jego poszycia wspaniale go wpisuje w otoczenie. Kompostownik jest mrozoodporny.

  • Kompostownik jest otwarty
  • Kompostownik wykonany z polietylenu o wysokiej gęstości – HDPE stawia go na najwyższej półce jakości kompostowników
  • Kompostownik mrozoodporny

Kompostownik w największym rozmiarze na rynku polskim, w ogrodzie jest na pewno praktycznym i ekologicznym rozwiązaniem, zważywszy, że w ogrodzie odpady organiczne mnożą się w nieskończoność. Wszystkie rośliny, kwiaty, krzewy, trawnik wymagające naszej uwagi i pielęgnacji, przycinania, co oczywiście  jest przyczyną powstawania organicznych odpadów w naszym domostwie.

Zakup kompostownika jest idealnym rozwiązaniem na obniżenie kosztów wywozu tych odpadków, a w szczególności daje nam możliwość zdobycia cennego i wartościowego  kompostu całkowicie za darmo. W całym procesie rozkładu, jaki zachodzi wewnątrz kompostownika, dzięki działaniu mikroorganizmów resztki rozkładają się tworząc naturalna żyzną glebę, którą możemy nawozić nasze rośliny rosnące w ogrodzie.

Należy pamiętać, że nie możemy niektórych składników wrzucać do naszego kompostownika jak: skórek owoców cytrusowych, które obniżają aktywność mikroorganizmów w glebie, mięsa, ryb, chorych roślin, nasion chwastów, popiołu z węgla, liści dębu, orzecha i olchy, gdyż zawierają one szkodliwe  dla roślin substancje.

Nie należy obawiać się nieprzyjemnego zapachu  kompostu. Kompost nieprzyjemnie pachnie wtedy, gdy proces jego fermentacji nie przebiega prawidłowo i zachodzą w kompostowniku procesy gnilne. Należy wtedy jak najszybciej go przerzucić i dosypać kredy ogrodniczej, którą można nabyć w centrach ogrodniczych.

Kompostownik w naszym ogrodzie należy postawić w wybranym dla niego odpowiednim miejscu, osłoniętym od działania bezpośredniego wiatru i promieni słonecznych. Mozna postawić go  gdzieś w głębi ogrodu. Rozkład substancji przyspieszą na pewno dostępne na rynku przeznaczone do tego preparaty jak np. Kompostin.  Po 3 - 4 miesiącach od jego założenia możemy już otrzymać niedojrzały kompost nadający się już do ściółkowania roślin, a po 6 miesiącach otrzymujemy zupełnie dojrzały kompost, pachnący ściółka leśną o ciemnej barwie.

Zaleca się dwu trzy krotne przerzucanie kompostu w sezonie.

Dane techniczne
Pojemność 1100 l
Długość 1065 mm
Szerokość 1230 mm
Wysokość 1000 mm

Brak opinii dla tego produktu.

Napisz opinię

Proszę się zalogować lub zarejestrować, aby dodać opinię