Aktywator kompostu 1 kg

  • Kod Produktu: KOM021
  • Dostępność: Dostępne
  • 19,00 PLN

  • Cena netto: 15,45 PLN

Negocjuj cenę
Minimalna ilość zamówienia tego Produktu to 20

Masz pytania dotyczące tego produktu?

Porozmawiaj z naszym ekspertem

zadzwoń:
+48 790 33 11 77

e-mail:
biuro@eco24.pl

Aktywator kompostu 1 kg

Aktywator kompostu to organiczno-mineralny półgranulat. Preparat produkowany na bazie granulowanej saletry chilijskiej - guano. Zawiera azot organiczny, kwasy próchnicze, związany tlen i szczepy bakterii sprzyjających kompostowaniu. Poprzez wzbogacenie kompostu w azot przyśpiesza rozkład biomasy.Stanowi doskonałą pożywkę dla bakterii kompostujących, co wpływa na przyspieszenie procesu rozkłądu części organicznych, kompostu.

Zakup kompostownika jest idealnym rozwiązaniem na obniżenie kosztów wywozu odpadków zielonych, a w szczególności daje nam możliwość zdobycia cennego i wartościowego  kompostu całkowicie za darmo. W całym procesie rozkładu, jaki zachodzi wewnątrz kompostownika, dzięki działaniu mikroorganizmów resztki rozkładają się tworząc naturalna żyzną glebę, którą możemy nawozić nasze rośliny rosnące w ogrodzie. Aktywator kompostu niewątpliwie inicjuje rozkłąd odpadów zielonych, przyspiesza proces rozkładu.

 

Należy pamiętać, że nie możemy niektórych składników wrzucać do naszego kompostownika jak: skórek owoców cytrusowych, które obniżają aktywność mikroorganizmów w glebie, mięsa, ryb, chorych roślin, nasion chwastów, popiołu z węgla, liści dębu, orzecha i olchy, gdyż zawierają one szkodliwe  dla roślin substancje.

 

Nie należy obawiać się nieprzyjemnego zapachu  kompostu. Kompost nieprzyjemnie pachnie wtedy, gdy proces jego fermentacji nie przebiega prawidłowo i zachodzą w kompostowniku procesy gnilne. Należy wtedy jak najszybciej go przerzucić i dosypać kredy ogrodniczej, którą można nabyć w centrach ogrodniczych. Niewątpliwie Aktywator kompostu nie pozwala na nieprawidłowo zachodzące procesy w samym kompostowniku.

 

Aktywator kompostu jest środkiem polecanym do każdego typu kompostowników.

 
Dane
Waga 1 kg

Napisz opinię

Proszę się zalogować lub zarejestrować, aby dodać opinię