Aktywator kompostu 1 kg

  • Kod Produktu: KOM021
  • Wysyłka w: 3-5 dni roboczych
  • 39,00 PLN

  • Cena netto: 31,71 PLN

Negocjuj cenę Drukuj ofertę
Minimalna ilość zamówienia tego Produktu to 20

Masz pytania dotyczące tego produktu?

Porozmawiaj z naszym ekspertem

Niezwodny aktywator do kompostu 1kg

Aktywator kompostu 1kg to organiczno-mineralny półgranulat. Preparat produkowany na bazie granulowanej saletry chilijskiej - guano. Zawiera azot organiczny, kwasy próchnicze, związany tlen i szczepy bakterii sprzyjających kompostowaniu. Poprzez wzbogacenie kompostu w azot przyśpiesza rozkład biomasy. Stanowi doskonałą pożywkę dla bakterii kompostujących, co wpływa na przyspieszenie procesu rozkładu części organicznych, kompostu.

Zakup kompostownika jest idealnym rozwiązaniem na obniżenie kosztów wywozu odpadków zielonych, a w szczególności daje nam możliwość zdobycia cennego i wartościowego  kompostu całkowicie za darmo. W całym procesie rozkładu, jaki zachodzi wewnątrz kompostownika, dzięki działaniu mikroorganizmów resztki rozkładają się tworząc naturalna żyzną glebę, którą możemy nawozić nasze rośliny rosnące w ogrodzie. Aktywator kompostu niewątpliwie inicjuje rozkład odpadów zielonych, przyspiesza proces rozkładu.

Aktywator kompostu - na co zwrócić uwagę?

Należy pamiętać, że nie możemy niektórych składników wrzucać do naszego kompostownika jak: skórek owoców cytrusowych, które obniżają aktywność mikroorganizmów w glebie, mięsa, ryb, chorych roślin, nasion chwastów, popiołu z węgla, liści dębu, orzecha i olchy, gdyż zawierają one szkodliwe  dla roślin substancje.

Nie należy obawiać się nieprzyjemnego zapachu  kompostu. Kompost nieprzyjemnie pachnie wtedy, gdy proces jego fermentacji nie przebiega prawidłowo i zachodzą w kompostowniku procesy gnilne. Należy wtedy jak najszybciej go przerzucić i dosypać kredy ogrodniczej, którą można nabyć w centrach ogrodniczych. Niewątpliwie Aktywator kompostu nie pozwala na nieprawidłowo zachodzące procesy w samym kompostowniku.

Aktywator kompostu 1kg jest środkiem polecanym do każdego typu kompostowników.

 
Dane techniczne
Waga 1 kg

Brak opinii dla tego produktu.

Napisz opinię

Proszę się zalogować lub zarejestrować, aby dodać opinię