Hybrydowa Oczyszczalnia Ścieków SL-BIO

  • Kod Produktu: STZ001
  • Wysyłka w: 10-15 dni roboczych
  • 15 329,00 PLN

  • Cena netto: 12 462,60 PLN

Negocjuj cenę Drukuj ofertę

Masz pytania dotyczące tego produktu?

Porozmawiaj z naszym ekspertem

HYBRYDOWA OCZYSZCZALNIA ŚCIEKÓW SL-BIO od 1 do 12 RLM

Nowoczesna, przydomowa oczyszczalnia ścieków bytowych, dzięki wykorzystaniu technologii hybrydowej zapewnia wysoki stopień redukcji zanieczyszczeń potwierdzony badaniami wykonanymi w warunkach naturalnych wg normy PN-EN 12566-3. System ten charakteryzuje się również odpornością na braki energii elektrycznej, okresy urlopowe, ale także przeciążenia, dzięki czemu zachowana jest ciągłość i stabilność oczyszczania.

Modele SL-Bio polskiego producenta Sotralentz przeznaczone są do domów jednorodzinnych lub tzw. bliźniaków o stałej liczbie mieszkańców nieprzekraczającej 12 osób. To również idealne rozwiązanie dla niewielkich firm, hoteli, pensjonatów czy campingów znajdujących się w miejscach, gdzie nie ma możliwości podłączenia do sieci kanalizacyjnej. Oczyszczalnię polecamy również jako alternatywny sposób odprowadzania ścieków na działkach, gdzie istnieje możliwość przyłącza do zbiorczej sieci. Zaletą tego typu oczyszczalni jest także to, że odbiornikiem oczyszczonych ścieków może być grunt, urządzenia wodne lub wody płynące.

SCHEMAT BUDOWY

Oczyszczalnia składa się z jednego w przypadku modelu UNO lub dwóch zbiorników głównych - modele DUO. Wnętrza zbiorników podzielone są na następujące sekcje: osadnik gnilny oraz bioreaktor podzielony na komory ze złożem biologicznym i osadem czynnym. Taka budowa oczyszczalni pozwala na rozdzielenie trzech kolejnych procesów, przez co udało się uzyskać najbardziej skuteczny i stabilny efekt oczyszczania. System pomp, dyfuzorów i cyrkulatorów, kontroluje ilość przepływających ścieków oraz przebieg napowietrzania w komorach bioreaktora. Sekwencyjne dozowanie ścieków zapewnia płynną pracę oczyszczalni, bez zaburzania procesów biologicznych.

Oczyszczalnia jest wyposażona w elektroniczny system zarządzania dający możliwość kontroli jej pracy przez internet (opcja dodatkowa) lub podłączenia do instalacji inteligentnego budynku. Dodatkowo system wysyła aktualne dane do serwisowej bazy danych dotyczące stanu urządzenia i odsyła informacje zwrotne na przykład o konieczności wykonania przeglądu. Usługa powiadamiania o akcjach serwisowych jest bezpłatna.

Na poniższym rysunku przedstawiono dokładny schemat budowy w przekroju podłużnym i zaznaczono jej poszczególne elementy.

 

Oczyszczalnie Bio Duo

   

Technologia hybrydowa opierająca się na połączeniu dwóch metod biologicznego oczyszczania ścieków, zapewnia stabilny przebieg procesów usuwania zanieczyszczeń. W celu zwiększenia efektywności oraz zabezpieczenia złoża biologicznego i osadu czynnego, ścieki są wstępnie oczyszczane w osadniku gnilnym głównie na drodze mechanicznej.

Proces oczyszczania podzielony jest na trzy główne etapy:

  • w osadniku gnilnym - wstępne oczyszczanie mechaniczne oraz rozkład zanieczyszczeń organicznych zdekantowanych w postaci osadu pierwotnego na dnie zbiornika w procesie beztlenowej fermentacji. Tłuszcze i oleje tworzą na powierzchni tzw. kożuch, a więc zbiornik ten pełni również funkcję separatora.
  • w komorze z zanurzonym złożem biologicznym – pierwszy proces oczyszczania tlenowego odbywa się na równomiernie napowietrzanym oraz mieszanym złożu biologicznym. Sekwencyjne dozowanie ścieków utrzymuje obciążenie hydrauliczne złoża na odpowiednim poziomie.
  • w komorze osadu czynnego – wysokosprawne doczyszczanie ścieków w procesach tlenowych z użyciem osadu czynnego. Intensywne napowietrzanie umożliwia przeprowadzenie procesu nitryfikacji, a recyrkulacja osadu nadmiernego do osadnika gnilnego – procesu pełnej denitryfikacji.

MONTAŻ I EKSPLOATACJA

Montaż oczyszczalni SL-Bio nie jest skomplikowany zwłaszcza, że nie wymaga ona dużej powierzchni wykopu oraz nie ma konieczności budowy drenażu rozsączającego. 

Oczyszczalnia nie wymaga wiele uwagi, dzięki zautomatyzowanym systemom sterowania, które realizują ściśle określony program pracy oraz rejestrują czas pracy. Sterowniki oczyszczalni zapewniają więc ciągłą kontrolę i weryfikację poprawności działania urządzenia.

Usuwanie osadów i obumarłej błony biologicznej wykonuje wyspecjalizowana firma. W zależności od obciążenia ładunkiem zanieczyszczeń odbywa się to raz na rok do dwóch lat. Czyszczenie wypełnienia złoża biologicznego zalecane jest raz na 5 do 8 lat.

Produkt objęty jest 10-letnią gwarancją producenta.

Surowiec stosowany do produkcji zbiorników – PEHD – podlega w 100% recyklingowi.

Szczegółowy spis zasad użytkowania oraz obowiązków użytkownika zamieszczono w Książce Użytkownika.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

oczyszczalnia przydomowa Sotralentz

Magia 30/12/2013

Super rzecz. Polecam sklep

Napisz opinię

Proszę się zalogować lub zarejestrować, aby dodać opinię